Бізнес з нуля: де взяти гроші?

11 Січень, 2014

groshi
Будь-який бізнес на початкових етапах потребує неабиякого “вливання” фінансів, тому проблема пошуку джерел фінансування є доволі актуальною. Інтернет-журнал “Консалтинг в Україні” пропонує кілька порад стосовно того, де ж узяти фінанси для невеликого бізнесу.
Власний капітал
Якщо вам пощастило накопичити власні заощадження − чудово. Але найчастіше їх може вистачити лише для бізнесу, який потребує найнижчого рівня початкових інвестицій. Якщо ж ви тільки нещодавно визначилися із бізнес-ідеєю і починаєте відкладати кошти на її втілення, за 2-5 років, доки ви накопичите потрібну суму, вона просто може втратити актуальність через зміну реалій або високу конкуренцію у секторі. Тому доцільно не забувати й про інші джерела фінансування бізнесу.

groshi2
Партнерство
У випадку, якщо власних коштів малувато для початку бізнесу, але ви маєте життєздатну бізнес-ідею, виходом може стати пошук партнера (інвестора) на правах співвласників бізнесу. Таким чином ви не лише залучите додаткові кошти, але й знизите ризики та, можливо, отримаєте надійного однодумця з цікавими ідеями для вашого бізнесу. Звичайно, непогано, коли ваш партнер по бізнесу − знайома вам людина та має хоча б невеликий досвід ведення бізнесу.
Пошук інвестора
Якщо ваш стартап має у собі унікальну ідею, ним можна спробувати зацікавити “бізнес-янгола” (приватного інвестора) або ж венчурного інвестора. Кошти приватного інвестора по суті є перехідною ланкою від фінансування бізнесу його власниками і венчурним інвестуванням. Звичайно, беручи чужі кошти у позику, слід ретельно поставитися до юридичних тонкощів і ретельно вивчити договір перед його підписанням.
Кредитування
Отримати кредит на мікробізнес наразі досить складно навіть попри наявність майна для застави, поручителя і ретельно прорахованого бізнес-плану, адже банки віддають перевагу співпраці з вже налагодженими бізнесами. Тому варто подавати запити до кількох банківських установ.  • Сторінки

  •