Уроки лідерства

14 Жовтень, 2013

-I3bJhfDZsM

4 уроки лідерства від Стіва Джобса, Альберта Ейнштейна і Бенджаміна Франкліна.

Чотири ключових принципи, які можуть допомогти будь-якій людині стати на один щабель з великими лідерами:
1. Усвідомлення реального значення краси. Один випадок з дитинства допоміг Стіву Джобсу усвідомити величезне значення краси, що повною мірою відбразилося на продукції Apple. Батько Стіва дав йому завдання побудувати паркан у дворі будинку. При цьому він вимагав, щоб внутрішня частина огорожі, яку ніхто не бачив, була така акуратна і красива, як і його зовнішня сторона. Стів Джобс назавжди запам’ятав це правило, і свого часу вимагав від інженерів Apple, щоб частини, які не видно в яблучних гаджетах, були настільки ж привабливі, як і зовнішній вигляд пристроїв.

2. Володіння справжньою пристрастю. У дитинстві Альберт Ейнштейн отримав у подарунок від батька компас, і цей пристрій просто захопив його. Здатність стрілки завжди вказувати на північ поглинала всю увагу майбутнього великого вченого, і він проводив добу безперервно, намагаючись проникнути в таємницю магнітних полів. У 17 років Ейнштейн познайомився з рівняннями Максвелла, що описують магнітні хвилі, і одержимість, яка почалася з батькового подарунка, у результаті привела його до теорії відносності.

3. Спрощування. Щоб зосередитися на головному Стів Джобс був справжнім експертом по спрощенню проектів і вчив інших робити те ж саме. Коли Джобс повернувся, щоб боротися за Apple в 1996 році, він подивився на десятки продуктів, які в той час виробляла компанія, і скоротив цей список до чотирьох. Якщо Джобс був присутній на мозковому штурмі з іншими співробітниками і розглядалося десять ідей, сім з них він викреслював. Пристрасть до спрощень виявлялася і в розробці дизайну продукції, що зробило її більш зручною.

4. Вміння слухати чужі ідеї. Бенджамін Франклін вважав, що хороша ідея може виникнути у будь-якої людини. У 1728 році він заснував дискусійний гурток ремісників і торговців під назвою «Клуб шкіряних фартухів», і через 15 років цей гурток перетворився на Американське філософське товариство. Уміння бути смиренним і толерантним дуже корисно, тому що воно вчить слухати когось, окрім себе, і намагатися зрозуміти їх точку зору. Уміння погоджуватися не зробить з людини героя, але це допомагає встановити демократію і після цього стати справжнім лідером.  • Сторінки

  •